Back to news

Pribinova 19 nadobudol Prvý realitný fond správcovskej spoločnosti IAD Investments

Pribinova 19

Prvý realitný fond správcovskej spoločnosti IAD Investments, správ. spol., a.s. nadobudol do svojho portfólia kancelársku budovu Pribinova 19, ktorá je súčasťou nábrežnej štvrte Eurovea City v Bratislave. Je to technologicky vyspelá administratívno-obchodná budova najnovšej generácie so zeleným parkom s fontánou, lavičkami, detskými ihriskami a zónou pre psičkárov.

Objekt má jedno podzemné podlažie s garážou a desať nadzemných podlaží vrátane strechy s technologickými strojovňami. Prenajímateľná plocha je viac ako 28-tisíc štvorcových metrov a v podzemnej garáži je 346 parkovacích miest. Vnútorný zelený park spolu so zatrávnenými strechami tvorí viac ako 3 300 štvorcových metrov. Budova navyše spĺňa prísne environmentálne kritériá, o čom svedčí aj certifikát LEED Gold. Vyznačuje sa flexibilnými kanceláriami s kvalitnou vzduchotechnikou, inteligentne riadenou tepelnou pohodou a premyslenou organizáciou pohybu ľudí.

„Budova Pribinova 19 sa vyznačuje silným a kvalitným zložením medzinárodných a domácich nájomníkov a vynikajúcou lokalizáciou v blízkosti nákupného centra Eurovea a oddychovej zóny nábrežia Dunaja, čím výborne dopĺňa aktuálne portfólio kancelárskych budov v Prvom realitnom fonde."

Tomáš Trebula, transakčný manažér spoločnosti IAD Investments, správ. spol., a.s.

„Pri výbere sídla svojej firmy majú klienti viacero kritérií, ale lokalita bude vždy faktor číslo jeden. Ideálne taká, ktorá umožní dochádzať do práce aj pešo alebo na bicykli, vyjsť von do parku alebo na promenádu na stretnutie či obed, nakúpiť a vybaviť si všetko potrebné cestou z práce. Toto všetko nájdu zamestnanci v budove Pribinova 19 a vo štvrti Eurovea City.“

Peter Píš, obchodný riaditeľ JTRE.

Služby finančného a daňového poradenstva zabezpečovala spoločnosť PricewaterhouseCoopers Advisory, s.r.o., technické a environmentálne poradenstvo firma Grinity s.r.o., právne poradenstvo zabezpečila Aldertree legal s.r.o. a transakčné poradenstvo spoločnosť MiddleCap Advisory, s.r.o. „Ďakujeme za  spoluprácu s našimi partnermi v oblasti právnych, finančných, daňových a technicko-environmentálnych poradenských služieb a v neposlednom rade ďakujeme teamu predávajúceho, spoločnosti  JTRE za výbornú komunikáciu a ústretovosť” dodáva T. Trebula. Právne poradenstvo pre JTRE pri celej transakcii poskytla Advokátska kancelária RELEVANS s.r.o.

IAD Investments, správ. spol., a.s. je najstaršia slovenská správcovská spoločnosť pôsobiaca na slovenskom kapitálovom trhu od roku 1991. V rámci svojho európskeho pôsobenia spravuje aktíva najmä na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Poľsku v hodnote viac ako 1,9 miliardy EUR. Aktuálne spravuje 16 podielových fondov a svojim investorom ponúka aj individuálnu správu aktív a sporiace programy. IAD Investments, správ. spol., a.s. je súčasťou významnej investičnej skupiny Pro Partners Holding, a.s., ktorá pôsobí v najmä v sektoroch private equity, real-estate a financiách v krajinách strednej a východnej Európy.