Back to news

Ulicu Pribinova uzavrieme, aby sme o rok predstavili moderný bulvár

Zmena organizacie dopravy

Mestský Bulvár Pribinova sa už čoskoro stane hlavnou tepnou EUROVEA CITY a vytvorí nástupné plochy do nákupného centra, kancelárskych aj bytových domov. Pre obyvateľov aj návštevníkov dôležitý verejný priestor bude navrhnutý tak, aby podporoval všetky druhy pohybu a bol priateľský k chodcom. Takáto výrazná premena - z cestnej komunikácie na moderný bulvár - si vyžiada uzatvorenie celej ulice na približne jeden rok, keď sa uskutočnia nevyhnutné stavebné práce. Prvé dopravné obmedzenia sa začnú už v týchto dňoch a po dokončení jednotlivých etáp, sa budú obmedzenia postupne uvoľňovať.

Premena Pribinovej zahŕňa aj to, že až 80 percent automobilovej dopravy sa dostane pod terén, vďaka čomu vznikne plnohodnotný bulvár so širokými chodníkmi a bezpečnou segregovanou cyklotrasou. Aby sa tak mohlo stať, bude potrebné vykonať výkopové práce do veľkých hĺbok, čo si vyžiada nielen množstvo špeciálnych mechanizmov, ale aj viac priestoru na samotnú realizáciu. Po dohode s mestom pristúpil generálny dodávateľ stavby k úplnému uzatvoreniu Pribinovej ulice, a to aj z bezpečnostných dôvodov. 

Dopravné obmedzenia pre chodcov, cyklistov aj automobilovú dopravu v zóne ako aj obchádzky nájdete v priloženej prehľadnej mape na konci článku. Taktiež budú všetky koridory a obchádzky označené zvislým aj vodorovným dopravným značením, ako aj informačnými tabuľami s nákresom náhradných trás. Za dočasné obmedzenia sa ospravedlňujeme a veríme, že vám už čoskoro odhalíme finálnu podobu bulváru obľúbenej zóny EUROVEA CITY.

Uzatvorenie Pribinovej ulice